Kurs i feltpistol med klubbstevne

Ta steget ut i feltløypa, lær og opplev feltpistol i praksis

Tirsdag 14. april inviterer vi til feltpistolkurs med klubbstevne for deg som vil komme i gang som sportsskytter. Her får du både innsikt, trygghet og mestring i praksis.

Feltpistol handler om mer enn presisjon. Du møter varierte avstander, ulike mål og skiftende forhold. Det tester helheten i skytingen din, og gir rask utvikling.

Vi starter med en kort, praktisk teoridel før vi går rett ut i en tilpasset feltløype. Du får tett oppfølging og coaching på de første standplassene, slik at du raskt finner flyt og trygghet. Har du skutt 7-felt før vil du kjenne deg igjen. Har du ikke, er dette en perfekt start.

Klubbstevne er prioritert nye skyttere, men også mer erfarne skyttere med eget våpen er også velkommen.

Program
  17:00: Oppmøte

  17:10: Praktisk teori

  18:00 Første lag ut (2 skyttere per lag, med coaching)

  19:30 Siste lag ut

Utlån av våpen fra kl. 16:30. Kiosken er åpen.

Det føres resultat som i vanlig stevne, men hovedmålet er at du opplever mestring og blir klar for åpne stevner. Stevnedeltakelsen registreres også på aktivitetskortet ditt.

Alle skyter første runde med finpistol. Klubben sponser ammunisjon for skyttere uten eget våpen for første runde. (Du kan gå flere runder, hvis du vil.)

Opplegget ledes av Ivar Årnes, sammen med Terje Raknestangen og Rolf Tamber.

Møt opp! Dette er en mulighet du bør gripe.

IMG 7630

Dele innlegg